KULLANICI SÖZLEŞMESİ

June 20, 2018

GriCeviz’i kullandığınız için teşekkür ederiz.

GriCeviz bir zihinsel gelişim oyunları platformudur. Bu sözleşmede GriCeviz “platform”; kullanıcılar ise “kullanıcı” olarak anılacaktır. Platform Halıcı Bilgi İşlem AŞ. tarafından mobil cihazlarda kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

Platformu misafir ve/veya üye olarak kullanan kullanıcı sözleşmedeki maddeleri kabul etmiş sayılır. Lütfen dikkatle okuyunuz.

 1. İşbu sözleşmenin konusu platformun elektronik ortamda yaptığı üyelik başvurusunun kapsamı, süresi, üyelik ücreti, dahil tüm temel özellikleri ile ilgili olarak yürürlükteki Tüketicilerin Koruması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Uygulama Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.
 2. Kullanıcı platforma kayıt olurken geçerli bir kimlikle kayıt olarak, platformun talep ettiği kullanıcı bilgilerini (doğum tarihi, meslek, ikamet edilen il vb.) sisteme doğru olarak girmekle yükümlüdür. Platform, kullanıcılardan edindiği bilgilerle kullanıcıya kişiselleştirilmiş bilgiler sunmaktadır.
 3. Platform, kullanıcını ismini göstermemeyi tercih etmediği sürece punlama listelerinde kullanıcı ismini paylaşır.
 4. Kullanıcının sahip olduğu kullanma hakkı, kullanıcı tarafından seçilmiş olan erişim paketinin sağladığı kullanma biçimi ile sınırlıdır.
 5. Kullanıcı seçmiş olduğu erişim paketini platformun sağladığı ölçülerde değiştirme hakkına sahiptir. Kullanıcı bu durumda müşteri hizmetleri ile görüşmelidir.
 6. Halıcı Bilgi İşlem AŞ. platformdaki uygulamalarda ekleme, çıkarma, değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kullanıcı görüş ve önerilerini platform ile paylaşabilir.
 7. Platform Türk Ticaret Kanunu yükümlülüklerini uygulamaktadır. Üyelik süresi 14 günü geçmiş olan kullanıcıya iade yapılamaz. Kullanıcı bu durumlar için müşteri hizmetleri ile görüşmelidir.
 8. Platformda yer alan tüm egzersizler, uygulamalar ve açıklamalar Halıcı Bilgi İşlem AŞ.’ye aittir. Hiçbir kullanıcı yazılı izin almadan;
 • Hesabını başka birinin kullanımına açamaz.
 • Bilimsel ya da klinik araştırma için data toplayamaz.
 • Platformun sistem ve ağlarının güvenlik ağlarını zorlayıcı girişimlerde bulunamaz.
 • Yeniden dağıtıma süremez, kopyalayamaz, bilgisayarına indiremez.
 • Platforma benzer bir uygulama için Griceviz’den faydalanamaz. Oyun isimlerini, araştırma sonuçlarını, logoyu hiçbir şekilde kullanamaz.

Bu durumlar ile karşılaşıldığında yasal süreç başlayacaktır.

 1. 18 yaşın altındaki kullanıcıların sözleşmede yer alan maddelerin ihlali durumunda Türkiye Cumhuriyeti Yasalarının sözleşme kapsamıyla ilgili bağlayıcı diğer tüm hükümlerinden, üye olan çocuklar adına vesayet ve gözetim sorumluluğu olan yasal velileri sorumludur. Üyeliğin öncesi, tüm üyelik işlemleri ve üyeliğin gerçekleşmesinden sonraki tüm aşamalarda bu sorumluluk velileri tarafından kabul edilmiş sayılır.
 2. Bu sözleşmenin herhangi bir maddesinin geçersiz ya da uygulanamaz hale gelmesi, sözleşmenin diğer maddelerini geçersiz kılmayacaktır.
 3. Tarafların bu sözleşmeden kaynaklanan haklarını kısmen veya tamamen kullanmamaları veya bunlara aykırı hareket etmeleri, hiçbir suretle bu haklardan feragat ettikleri anlamına gelmeyecektir.
 4. Bu sözleşme, platforma güncellemeler geldikçe önceden kullanıcılara herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın düzenlenebilir ve güncellenebilir. Bu nedenle, kullanıcının platformu her ziyaret edişinde bu sözleşmeyi yeniden gözden geçirmesi önerilmektedir. Bu belge, en son 1 Şubat 2018 tarihinde güncellenmiştir.
 5. Üyelik sözleşmesiyle veya platform uygulamalarıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçiniz:

Adres: ODTÜ Teknokent ODTÜ-Halıcı Yazılımevi Üniversiteler Mah. 06800 Çankaya/Ankara
E-posta: bilgi@halici.com.tr

Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

Share it